nga AgroWeb më 8 February, 2022

Hallvë me Sherbet dhe Bajame të Pjekura – Receta Me Ëmbëlsi Fantastike

Hallva është një recetë që nuk ka amvisë që nuk di ta përgatisë. Receta tradicionale është padyshim perfekte, por AgroWeb.org ju tregon një mënyrë tjetër të përgatitjes së hallvës. Disa sekrete të cilat premtojnë një shije delikate dhe aromë perfekte. Ndryshe nga hallva klasike që jemi mësuar, kjo recetë përdor gjalpin e shkrirë dhe sherbetin […]

nga AgroWeb më 8 September, 2021

Tre Mënyra Të Përgatitjes Së Gjalpit Për Të Bërë Biskota

Gjatë kërkimeve të AgroWeb.org për gjetjen e recetës më të mirë të biskotave, zbuluam se një nga faktorët magjikë për përgatitjen e tyre është gjithashtu një nga përbërësit më të zakonshëm të pjekjes: gjalpi. Edhe pse shumica e recetave kërkojnë që gjalpi të shkrijë në temperaturën e dhomës, disa të tjera kërkojnë gjalpë të shkrirë […]