nga AgroWeb më 16 February, 2022

Sa Kalori Digjni Duke Ecur Për Një Orë

Ecja ka përfitime të shumta për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Por kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, mund të jeni kurioz të dini se sa kalori digjni duke ecur gjatë një ore, AgroWeb.org ju njeh me këtë më poshtë. Sa është numri i kalorive të djegura gjatë një orë ecje? Ecja me një ritëm […]

nga AgroWeb më 13 January, 2022

4 Ushqimet Që Duhet Të Shmangni Në 2022 Për Të Humbur Peshë

Këtë vit të ri shumë prej jush mund të kenë vendosur disa synime lidhur me shëndetin siç është reduktimi i peshës së tepërt. Humbja e peshës në mënyrë të shëndetshme duket se është e ndryshme për çdo individ, por shpeshherë kërkon disa ndryshime që lidhen me dietën dhe të ushtruarit. Edhe pse nuk ka asnjë […]

nga AgroWeb më 7 April, 2021

Humbisni Kilogramët e Tepërt me Një Zakon Fare të Lehtë

Për problemet me peshën dhe mbi peshën kemi folur shumë, por sigurisht jo pa arsye. Ndër sheqtesimet më të mëdha të shoqërive moderne sot janë edhe kilogramët e tepërt. Për shkak të vështirësive dhe problemeve që shkaktojnë në jetën e përditëshme. Nuk ka shumë rëndësi nëse jeni në prag të periudhës së plazhit ose jo, […]