nga AgroWeb më 7 April, 2022

Kek Pa Vezë Dhe Pa Gjalpë

Receta e kekut pa vezë dhe pa gjalpë është një recetë unike, e cila i shton edhe më shumë shije dhe lezet festimeve tuaja. E butë dhe delikate, ky kek është i përkryer për mëngjes, por mund të konsumohet në çdo orë të ditës. Kjo është një recetë shumë argëtuese dhe e përballueshme nga të […]

nga AgroWeb më 25 October, 2021

Kek Me Krem Djathi dhe Kakao – Receta

Duke pasur parasysh thjeshtësinë e saj mund të themi se keku me kakao dhe pa gjalpë është një ëmbëlsirë e përshtatshme për ata që janë fillestarë në kuzhinë. Për këtë recetë nuk ju duhen shumë paisje kuzhine, mjafton një rrahëse vezësh ose pirun, një tas, pak përpjekje dhe shumë dashuri. Falë kremit të djathit të […]

nga AgroWeb më 15 April, 2021

Kek Shtëpie me Kakao – Shije e Lehtë, e Ëmbël

Një ëmbëlsirë fantastike, e thjeshtë në përgatitje dhe e shpejtë në kohë. Me shije të lehtë por të mrekullueshme keku i shtëpisë me kakao mahnit këdo që e provon. AgroWeb.org sjell më poshtë recetën e përgatitjes së kekut me kakao. Kjo ëmbëlsirë e lehtë mund të kombinohet me akullore, fruta të ndryshme dhe mund të […]