keshilla shendeti

7 Zakone të Thjeshta që Ndihmojnë në Uljen e Demencës Tek Gratë

Sipas një kërkimi të ri në të cilin AgroWeb.org mbështetet, gratë mund të ulin rrezikun e zhvillimit të demencës, nëse...

Metalet e Rënda Toksike – Tek Cilat Produkte që Përdorim Gjenden

Metalet toksike përbëjnë një kërcënim serioz për shëndetin e trupit dhe trurit të njeriut. Këto substanca gjenden në ushqim, ujë...

6 Këshilla si të Ulni Tensionin e Lartë të Gjakut në Dimër

Ulja e temperaturave gjatë stinës së dimrit mund të shkaktojë një rritje të ndjeshme të tensionit të gjakut. Arsyeja kryesore...

Fruti i Plotë apo Lëngu – Cili ka më Shumë Vlera për Organizmin?

Lëngu i portokallit tingëllon si alternativë e mençur dhe e shëndetshme për ta nisur ditën. Megjithatë ajo gotë me lëngun...

Kefiri – Enzimat Fermentuese që Luftojnë Bakteret

Njerëzit kanë prodhuar dhe pirë kefir për mijëra vite.  Sipas të dhënave të AgroWeb.org për shekuj të tërë, kefiri është...

Pse Dëgjimi Përkeqësohet me Kalimin e Moshës dhe Çfarë Mund të Bëni

Humbja e dëgjimit në lidhje me moshën ndodh tek shumica prej nesh ndërsa rritemi. Në këtë artikull AgroWeb.org shpjegon se...

2 Miliardë Të Rinj Në Rrezik Për Humbjen e Dëgjimit – Shkak Stili i Jetesës

Një studim i ri të cilit AgroWeb.org i referohet, ka treguar se më shumë se 2 miliardë të rinj janë...