kunder virozave

Çaji që Lufton Gripin dhe Virozat – Kombinimi Perfekt i Shijes

Një filxhan çaji përveç se kënaq shqisat dhe shijen, është i pasur plot e përplot me shëndet të mirë. Bimët...

Limoni dhe Xhenxhefili – Çfarë Përfitoni Menjëherë në Organizëm

Në internet mund të gjeni këshilla, kura dhe receta pa fund që premtojnë trup në formë dhe shëndet të plotë....

Kura me Sherebelë, Mjaltë dhe Spec Djegës – Për Fytin, Kollën dhe Gripin

Kur temperaturat kanë luhatje drastike, gjithmonë shoqërohen me raste në shtim të të prekurve me grip dhe me të ftohur....

Gabimet që Duhet të Shmangni kur Përgatisni Çajin e Kamomilit

Është stinë virozash dhe problemet shëndetësore që shkaktohen krahas trajtimit me ilaçe padyshim kërkojnë edhe kujdes në lidhje me ushqyerjen....

Supa me 52 Thelpinj Hudhra – Më e Fortë se Antibiotikët

Kura më e fortë natyrale kundër gripit, të ftohurës dhe virozave. Kjo është një ndër recetat më të famshme në...

Zgjidhjet më të Mira Natyrale Kundër Infeksioneve

Rënia e temperaturave në këto ditë dimri dhe njerëzit që kolliten e tështijnë gjatë gjithë ditës tregojnë se kemi hyrë...

Bërthamat e Hurmave të Arabisë – Vlerat e Rralla Mirëbërëse

Bërthamat e hurmave të Arabisë ndihmojnë mëlçinë dhe veshkat dhe i mbrojnë ato nga toksinat. Këto bërthama janë të dobishme...

Supë Pule me Brokoli – E Ngrohtë Plot Shije dhe Shëndet  

E lehtë dhe shumë e shëndetshme. Supa me brokoli është receta më e mirë për të mbajtur trupin në formë...

Domatet e Egra – Frutat Plot Vlera të Malësive të Shqipërisë

Domatja e egër njihet ndryshe edhe fshikakuqe dhe mban emrin botanik Physalis Alkekengi. Shija e domates së egër është një...