KURAT NATYRALE

Frutat e Kivit Ndikojnë Fort në Mirëqënien e Shëndetit dhe Organizmit – Ndiqeni Këtu

Fruti i kivit është i pasur me ushqyes dhe ka pak kalori, madje së fundmi, kivi po kultivohet edhe në...

Probleme me Kollën dhe Frymëmarrjen? – Zbuloni Kurat Natyrale

Edhe gjatë stinës së pranverës organizmi ynë vazhdon betejën me kollën, rrufën dhe problemet e rrugëve të frymëmarrjes. Kolla nuk...

Fyti i Acaruar – Lehtësimi me Kurat Natyrale në Shtëpi

Dhimbjet në fyt, acarimi i tij dhe ngacmimet e kollës janë simptomat më të shpeshta që prekin shëndetin. Është koha...

Je Ftohur Apo je Me Grip – Si ta Dalloni dhe ta Kuroni

E ftohura dhe gripi kanë shumë simptoma të përbashkëta. Ndonjëherë është shumë e vështirë të bësh dallimin mes të dyjave...

Mënyrat Natyrale si të Ndaloni Teshtimën

E ndërsa teshtima është një fenomen që çdokush  e has në përditshmërinë e tij, krahas besdizë dhe sikletit ajo shkakton...

Duhen Ditur Patjetër – Kurat Natyrale Kundër Dhimbjeve të Kokës Gjatë Vjeshtës

Vjen një pikë kur të duket sikur gjithë bota të është kthyer kundër dhe stresi arrin kulmin duke u shpalosur...

Si të Ulni Tensionin e Lartë me Tri Metoda Natyrale

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të...

Djegia nga Kandilat e Detit – Trajtimet Natyrale të Shpejta që Duhet të Dini

Prekja nga një kandil deti shkakton jo vetëm djegie dhe irritime në lëkurë por ndikon negativisht edhe në organizmin e...

Dhimbjet e Këmbëve – Kurat Natyrale që Mund të Përdorni në Shtëpi

Dhimbja e këmbëve është një problem shumë i përhapur që prek njerëz të të gjitha grupmoshave. Intensiteti i dhimbjes është...

Kurat Natyrale për Shëndetin e Gjakut

Gjaku është energjia që mban në lëvizje organizmin tonë. Normalisht, ai duhet të qarkullojë në trup pa u trazuar, duke...

Kurat me Ushqimet më të Mira për Tensionin e Ulët

Tensioni i ulët i gjakut, i njohur në gjuhën mjekësore si hipotensioni është një gjendje shëndetësore në të cilën presioni...

Kurat Natyrale Kundër Aciditetit të Lartë në Stomak

Acidet e stomakut dhe lëngjet biliare janë të domosdoshme për një tretje të mirë. Tretja nis që në momentin që...

Çaji i Bananes – Zgjidhja Kundër Pagjumësisë

Të gjithë prej nesh kemi kaluar shumë ose disa netë pa gjumë, të shqetësuar për orët që kalojnë ngadalë, qetësinë...

Rrepa Pikante – Antibiotiku I Pastër Natyral

Rrika e bardhë apo rrepa pikante është një bimë shumë popullore që është përdorur që në lashtësi, jo vetëm për...

Vaji i Qepës, Kura e Shëndetit të Mirë në Shtëpi

Qepët janë ndër perimet më të preferuara të shqiptarëve. Të njoma, të thata, të kuqe, të verdha apo të bardha,...