laker e kuqe

Turshi e Shpejtë me Lakër të Kuqe – Shija më e Përsosur e Stinës

Çdo perime mund të bëhet turshi, duke nisur nga kastravecat, specat, karrotat, lulelakrat, hudhrat, patëllxhanët, e deri tek lakra. Një...

Lakër e Kuqe me Kos – Përgatisni Sallatën e Shijshme Plot Vlera Ushqyese

Lakra e kuqe është një ndër perimet më të freskëta e më të shëndetshme të stinës. Është pikërisht koha e...

Sallata Plot Shije me Lakër të Pjekur dhe Perime

Lakra është një perime e gjithanshme, e shijshme dhe ka shumë varietete që mund të përdoren në shumë mënyra të...