nga AgroWeb më 25 February, 2022

Lëkura e Portokallit – Si Përdoret për Pastrimin e Mushkërive dhe Frymëmarrjen

Lëkura e portokallit është shumë e mirë për pastrimin e mushkërive nga helmet e marra nga ajri dhe substancat që shkaktojnë alergji. Vlerat E Rëndësishme Të Lëkurës Së Portokallit Sipas informacioneve të AgroWeb.org, lëkura e portokallit është e pasur jo vetëm me vitaminë C, por edhe me vitaminë A, enzima, fibër dhe pektinë. Vitamina C […]

nga AgroWeb më 16 February, 2022

A Është E Shëndetshme Ta Konsumonsh Lëkurën E Portokallit?

Ngrënia e lëkurës së portokallit është krejtësisht e shëndetshme dhe e sigurt por duke qenë mjaft e hidhur, nuk është lloji i ushqimit që do të dëshironit të hani në sasi të mëdha. Shumë receta kërkojnë grirjen e lëkurës së portokallit për të shtuar më tepër shije dhe aromë në ëmbëlsira apo pije të ndryshme […]

nga AgroWeb më 18 November, 2020

Çaji i Lëkurave të Portokallit – Një Mrekulli Për Shëndetin

Nëse zakoni i përditshëm është që të hash tulin e portokallit dhe të hedhësh lëkurat e saj mos e bëni më! Sipas të dhënave të AgroWeb.org lëkura e një portokalli ka dy herë më shumë vitaminë C se sa tuli. Gjithashtu tek ajo gjenden nivele të larta të vitaminës B6, kalciumit, magnezit dhe kaliumit. Flavonoidët […]