nga AgroWeb më 30 March, 2018

Kombinimi i Panxharit me Xhinxher, Perime dhe Fruta

Çdo ditë është e nevojshme të qëndroni të shëndetshëm dhe plot energji. AgroWeb do t’ju japë recetën e një pije fantastike, falë së cilës do t’i jepni një ndihmesë shumë të rëndësishme organizmit tuaj për të gëzuar formë të plotë. Bëhet fjalë për panxharin, kastravecin dhe xhenxhefilin që përbëjnë një bazë lëngu magjik për shëndetin […]

nga AgroWeb më 2 February, 2018

Mishi i Pulës, Si Ndikon Në Rigjenerimin e Organizmit

Mishi i pulës është një nga ushqimet më të pasura me kolagjen. Kur dëgjon fjalën ‘kolagjen’ automatikisht të vijnë ndër mend injeksionet kundër rrudhave dhe përbërësit e shtrenjtë të produkteve kozmetike të lëkurës. Në fakt, kolagjeni është një substancë jetësore për funksionet e trupit. 30% e organizmit është proteinë dhe 90% e proteinës është kolagjen. […]

nga AgroWeb më 17 November, 2017

Spinaq, Xhenxhefil dhe Kanellë – Receta e Gjelbër për Shëndetin

Spinaqi është një zgjedhje ideale për një lëng të plotë frutash dhe perimesh. Shija e tij neutrale e bën atë fantastik dhe lehtësisht të kombinueshëm me shumë prej frutave dhe perimeve të preferuara. Duke qenë se spinaqi është i pasur me vitamina dhe antioksidantë, ai nuk duhet të mungojë në lëngjet tuaja të preferuara. Nëse […]

nga AgroWeb më 10 November, 2017

Lëngu i Rrushit me Limon Forcon Venat e Zemrës

Lëngu nga rrushi përmban shumë antioksidantë të cilët luftojnë inflamacionin dhe përmirësojnë sistemin imunitar. Është ende stina e rrushit. Ata i gjejmë në ngjyrë të bardhë, të zezë dhe të kuqe. Të tre këta lloje janë super të shijshëm. Në Shqipëri, rrushi konsiderohet si një prej frutave më popullorë dhe më të shijshëm sepse ato […]