nga AgroWeb më 15 Qershor, 2020

Mini Kopshti i Perimeve Të Shëndetshme Në Shtëpi

Rritja e perimeve në vazo është një mënyrë shumë e lehtë për të marrë prej perimeve të shëndetshme, aromën dhe freskinë më të mirë. Megjithatë rritja e perimeve nuk ndodh brenda natës dhe kërkon mund e djersë. E vërteta është se me përkujdesjen dhe trajtimin e duhur, perimet rriten mjaft mirë edhe në saksi të […]

nga AgroWeb më 19 Mars, 2020

Si Të Rrisni Mini Pemën e Ullirit Në Shtëpi

Ulliri është një nga pemët më të dashura e më të shenjta për njerëzimin. Ajo është një simbol i paqes dhe miqësisë. Pema shtatshkurtër e ullirit është kthyer në një domosdoshmëri për shumë shtëpi dhe ambiente familjare. Kjo pemë mesdhetare është fantastike sepse ka një tolerancë të lartë ndaj ajrit të thatë dhe përshtatet mjaft […]

nga AgroWeb më 14 Qershor, 2018

Thesaret E Qershorit – Zbuloni Perimet Që Duhet T’i Mbillni Që Tani Në Ballkon

Qershori është një muaj i shkëlqyer për të mbjellë disa prej perimeve dhe barishteve më të shëndetshme. AgroWeb.org sjell për ju listën e produkteve më të mira që mund të mbillni në oborret dhe ballkonet tuaja. Mjafton të zgjidhni farat dhe fidanët e duhur dhe mund të krijoni një oaz të shëndetshëm bimësh, perimesh dhe […]

nga AgroWeb më 9 Mars, 2018

Perimet dhe Frutat Bio Me Vazo në Ballkon

Që kur u bëra nënë fillova të lexoja më shumë për ushqimet që duhej të konsumonte im bir dhe për të qenë e sigurt me çfarë do e ushqeja. Prandaj vendosa që në ballkonin e shtëpisë të mbillja perime dhe luleshtrydhe. Prej disa vitesh e bëj këtë punë që më jep kënaqësi të shumfishtë. E […]