nga AgroWeb më 14 Janar, 2020

Mënyra e Shpejtë e Përgatitjes së Spinaqit për Byrekun më të Shijshëm

Byreku me spinaq është padyshim ndër recetat më të shijshme që amvisat përgatisin gjatë stinës së dimrit. I shijshëm dhe me plot vlera ushqyese. Secila amvisë ka mënyrën e saj në përgatitjen e mbushjes së byrekut me spinaq, por AgroWeb.org ju sjell më poshtë një mënyrë fantastike të shpejtë dhe të shijshme të përgatitjes së […]

nga AgroWeb më 8 Nëntor, 2019

Shije nga Lashtësia – Zbulohet Receta Më e Vjetër Në Botë

Studiues të shumtë të fushës së kulinarisë në botë kanë arritur të zbërthejnë një recetë gatimi mbi 4000 vjeçare që besohet të jetë më e lashta në botë. Receta e gdhendur në gur i përket Babilonisë së lashtë dhe besohet të jetë shkruar rreth vitit 1730 para Krishtit. Babilonia e lashtë sot përfshin zonat e […]