nga AgroWeb më 29 April, 2022

Pulë me Makaronka – Receta e Shtëpisë me Shije Fantastike

Recetat me pulë janë të shumëllojshme dhe përsëri jemi në kërkim të shijeve të reja. Pula me pilaf të zier apo në tavë apo pula me patate janë një ushqim tradicional tashmë dhe shija e tyre është e mrekullueshme. Ky gatim shoqëron drekat dhe darkat e shumë familjeve në qëndër të tryezave të tyre, por […]

nga AgroWeb më 16 January, 2018

Fileto Pule me Speca në Tigan – Receta e Shijshme për një Drekë të Shpejtë

Në doni të përgatisni diçka të shpejtë dhe të shijshme provoni me patjetër recetën speciale të mishit të pulës së gatuar me speca dhe qepë në tigan. Një recetë me shije fantastike, e cila kërkon pak përbërës dhe pak kohë dhe të mrekullon me shijen që ka. Do t’ju duhet vetëm pak kohë t’i përgatisni […]