nga AgroWeb më 27 Dhjetor, 2019

Katër Hormonet e Mbipeshës – Mësoni Çrregullimet Që Dhjamosin Organizmin

Pse ju hahet gjatë orëve të natës? A keni pyetur veten ndonjëherë pse keni uri për ushqim, të ëmbla dhe të kripura edhe pasi keni ngrënë një darkë të plotë? Nuk ka asnjë lidhje me mungesë vullneti, por është thjesht çështje biologjie. AgroWeb.org ju tregon se për të shmangur ngrënien në orët e vona, duhet […]

nga AgroWeb më 23 Nëntor, 2017

Ushqimet e Shpejta Nxisin Çrregullime Hormonale

Stili i jetesës sot është aq i shpejtë sa ka ndryshuar edhe zakonet e shëndetshme në ushqimet që përdorim  Përdorimi i ushqimeve të shpejta është në majat më të larta. Ky ushqim është padyshim i shijshëm, por jo i shëndetshëm. Konsumimi i ushqimeve të shpejta arrin deri aty sa të sjellë çrregullime hormonale tek organizmi […]