nga AgroWeb më 13 Nëntor, 2018

Si të Përgatisni Turshi me Panxhar të Kuq – Shije dhe Shëndet

Vlerat shëndetsore që përfiton organizmi nga konsumimi i turshive të panxharit të kuq janë të jashtëzakonshme  Nuk ka si turshitë! Janë të dashura në çdo stinë, sidomos në ditët e ftohta që po afrojnë. Ato shërbejnë si shoqëruese fantastike të çdo gatimi duke na përfshirë tërësisht me shijen  e tyre pak të thartë e pak […]

nga AgroWeb më 5 Janar, 2018

Panxhari Në Saksi, Si të Rrisni Perimen e Superfuqishme

Nëse po kërkoni ide për perime interesante dhe të shëndetshme për të mbjellë në shtëpinë tuaj atëherë AgroWeb.org ju rekomandon panxharin. Panxhari është një perime shumë e shëndetshme për organizmin. Ajo mbillet shumë lehtë dhe ka një prodhimtari të mirë. Panxhari preferon freskinë e pranverës dhe vjeshtës dhe është një ushqim i mirëpritur në tryezë. […]