nga AgroWeb më 31 December, 2020

Lëng Panxhari Për Shtatë Ditë Për Pastrimin e Veshkave dhe Mëlçisë

Lëngu i panxharit të kuq dhe hudhrave është një kurë e vjetër popullore, e përdorur ndër breza për të rigjeneruar gjithë organizmin dhe largimin e toksinave. Largimi i lëngjeve toksike apo helmuese nga organizmi është thlebësor. Stili ynë i jetesës, dietat por edhe mjedisi i jashtëm përthithin shumë toksina, radikale të lira të dëmshme, mikrobe […]

nga AgroWeb më 16 December, 2020

Rrënja e Lulerradhiqes – Si ta Përdorni Për Pastrimin e Organizmit

Rrënjët e lulerradhiqes janë përdorur prej shumë kohësh në shumë trajtime terapeutike dhe në veçanti për problemet me mëlçinë. Sipas të dhënave ku bazohet AgroWeb.org, rrënjët e kësaj bime janë të mirënjohura për pastrimin e mëlçisë dhe parandalimin e formimit të qelizave tumoriale. Mjekësia tradicionale e vendeve Arabe e përdor rrënjën e lulerradhiqes për të […]

nga AgroWeb më 12 July, 2017

Kivi Bebe, i Shkëlqyer në Vlera

Dashamirësit e kivit ia dinë vlerat freskisë që lëngu i këtij fruti sjell në ditët e nxehta të verës. Megjithatë, kur koha nuk mjafton dhe dëshira është shumë e madhe, pjesa më e mërzitshme e të ngrënit të kivit është heqja e lëkurës. Për përtacët ka një zgjidhje. Bëhet fjalë për kivin bebe, një frut […]