nga AgroWeb më 2 Shtator, 2019

Patëllxhanë, Domate dhe Gjizë – Fërgesa me Shije Perfekte

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në treva të ndryshme ajo shijon në mënyrë fantastike në të gjitha recetat e saj. AgroWeb.org ju sjell më poshtë një recetë unike dhe të veçantë të përgatitjes së fërgesës me patëllxhanë, një mrekulli e vërtetë për […]

nga AgroWeb më 16 Janar, 2018

Fileto Pule me Speca në Tigan – Receta e Shijshme për një Drekë të Shpejtë

Në doni të përgatisni diçka të shpejtë dhe të shijshme provoni me patjetër recetën speciale të mishit të pulës së gatuar me speca dhe qepë në tigan. Një recetë me shije fantastike, e cila kërkon pak përbërës dhe pak kohë dhe të mrekullon me shijen që ka. Do t’ju duhet vetëm pak kohë t’i përgatisni […]