nga AgroWeb më 13 May, 2022

Shkëlqimi i Bamjes së Kuqe – Vlerat e Varietetit

Fermerët shqiptarë kanë nisur të eksperimentojnë me kultivimin e një varieteti të veçantë të bamjes së kuqe. Kjo perime e veçantë në ngjyrë por e njohur për vlerat shëndetsore po rritet në sasi të kufizuara duke plotësuar së pari nevojat e disa restoranteve të njohur në kryeqytet. Së shpejti, pritet që bamja e kuqe të […]

nga AgroWeb më 13 April, 2022

Sekreti I Jetëgjatësisë: Një Lugë Vaj Çdo Mëngjes

Një lugë Vaj Ulliri çdo mëngjes zgjon shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigurisht mirëqenien.   Është padyshim një nga dhuratat mrekullibërëse të natyrës dhe kjo është kura me vaj ulliri. I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë dhe kuzhinës së shijshme. Ai […]

nga AgroWeb më 20 February, 2018

Çaji i Borzilokut – Fuqi Natyrale Për Shëndetin e Mirë

Borziloku ka përbërës shërues kundër shumë sëmundjeve dhe duhet përdorur shpesh. Natyrshëm mund të keni menduar se borziloku përdoret vetëm në gatime alla Italiane, por kjo bimë aromatike ka aftësi shëruese dhe të mira për shëndetin. Që në lashtësi, njerëzit besonin se borziloku ka përbërës shërues kundër shumë sëmundjeve dhe duhet përdorur shpesh. Më poshtë […]