nga AgroWeb më 13 September, 2022

Tërshërë me Gjalpë Kikiriku dhe Banane

Reputacioni i tërshërës si një drith i shëndetshëm është plotësisht i justifikuar, por një shumë njerëz e shohin atë si të ‘mërzitshme’ në shije nëse konsumohet çdo ditë. Për këtë arsye, shumë ekspertë këshillojnë kombinime sa më të larmishme të tërshërës për një vakt të shijshëm dhe të shëndetshëm. Tërshëra përmban sasi të bollshme amino […]

nga AgroWeb më 6 October, 2020

Mëllenja me Qull – Si të Përgatisni Recetën Plot Shije

Mëllenjat janë një zgjidhje e mirë kur doni të përgatisni një recetë pak më ndryshe se ajo me pulë. Më të shijshme dhe më të veçanta, mëllenjat i japin një aromë krejtësisht tjetër pjatave tuaja. AgroWeb.org këtë radhë ju sugjeron që të përgatisni mëllenjat me qull për t’i shijuar të ngrohta me të dashurit tuaj. […]