nga AgroWeb më 6 September, 2021

Receta Fanastike E Kasatës Me Fiq Të Karamelizuar

Ata që i duan fiqtë nuk mund të mos e provojnë këtë kasatë të shijshme me fiq të karamelizuar.  E përsosur për t’u shërbyer në fund të një vakti, por edhe për një meze të lehtë e të shijshme. Dikur kasatat ishin ndër specialitetet më të veçanta të restoranteve dhe pastiçerive, ndërsa sot nostalgjia e […]

nga AgroWeb më 15 April, 2021

Biskota Pa Vezë dhe Pa Gjalpë – Të Buta Brenda dhe Krokante Jashtë

Biskotat zakonisht përgatiten me vezë dhe gjalpë, duke qenë se janë dhe përbërësit kryesor të recetave. AgroWeb.org ju tregon sot një tjetër mënyrë si të mund të përgatisni këto ëmbëlsira perfekte pa këto dy produkte kryesore. Tek kjo recetë rolin kryesor e luan qumështi, i cili i jep një butësi biskotave duke i kthyer në […]