nga AgroWeb më 23 June, 2022

Byrek Me Djathë Dhe Petë Të Gatshme

I njohur ndryshe edhe si Tiropita, kjo recetë e ka origjinën nga Greqia. Karakteristike ka shtresat e tij krokante, të cilat mbështjellin një mbushjeje të shijshme me djathë dhe krem ​​djathi. Tiropita është perfekte për çdo rast, qoftë për për një meze apo për një vakt të shpejtë. Petët e përdroura janë të gatshme, gjë […]

nga AgroWeb më 1 April, 2022

Byrek I Hapur Me Spinaq Dhe Qepë Të Njoma

Byreku është një gatim i perferuar pothuajse për të gjithë ne. Ai mund të përgatitet me një larmi produktesh duke filluar nga qumështi, djathi, gjiza, qepët e domatet, preshi e deri tek mishi. Një ndër më të shëndetshmit edhe me plot shije është byreku me spinaq, i cili ka jo vetëm një shije unike, por […]

nga AgroWeb më 24 September, 2021

Byrek Me Kungull Pa Petë – Receta e Lehtë Dhe e Shpejtë

Shije e përktyer e cila nuk duhet ta lini pa provuar! Byrekun me kungull vendi ynë e ka pjesë të traditës së gatimit, por AgroWeb.org ju tregon një mënyrë të re të përgatitjes së tij plot shije. Kjo recetë nuk kërkon përdorimin e petëve, duke e bërë pjatën pak më të lehtë e të shëndetshme […]

nga AgroWeb më 7 October, 2020

Byrek me Mëlçi dhe Oriz – Receta e Duhur Për Stinët e Ftohta

Byreku është një recetë e cila vjen nga tradita dhe mund të marrë forma nga më të ndryshmet. Falë mbushjes së tij, byreku mund të konsumohet sa herë që të dëshironi pasi shija ndryshon plotësisht. AgroWeb.org sot ju tregon një mbushje pak më impenjative por me shije fantastike. Bëhet fjalë për byrekun me mëlçi dhe […]