nga AgroWeb më 5 August, 2021

Si të Përgatisni Kokoshkat më të Shijshme në Shtëpi – Ndiqeni Këtu

Kokoshkat janë një nga kënaqësitë më të thjeshta të jetës. Ato janë shoqërueset ideale të një mbrëmjeje të kaluar në kinema, ose pranë familjarëve. Tani kokoshkat mund t’i gjesh sa hap e mbyll sytë, por vite më parë, njerëzit i bënin kokoshkat vetë pa ndihmën e pajisjeve të sofistikuara. Për të mësuar më tepër mbi […]

nga AgroWeb më 8 July, 2021

Shqeto Përmeti – Si Të Përgatisni Supën Me Shijen Mbresëlënëse

A do të hash e të bësh qejf? Sofra e shtruar si për mbret, pastërti e për yzmet, të tillë gjen veç në Përmet….. Jo më kot, edhe Fan Noli ka veçuar Përmetin në poezitë e tij si një ndër vendet më të spikatura të Shqipërisë sidomos në traditën e tij të gatimit. Me gatime […]

nga AgroWeb më 3 January, 2021

Supë me Lëngun e Gjelit të Detit – E Lehtë Plot Shije dhe Shëndet

Vërtet tradita na ka mësuar që mishin e Gjelit të Detit ta konsumojmë të pjekur mirë në darkën e ndërrimit të viteve, por shumë receta të tjera gatimi gjithashtu tradicionale ofrojnë shije të tjera fantastike. E tillë është receta speciale e përgatitjes së supës me lëngun e gjelit të detit. Një supë e lehtë, e […]

nga AgroWeb më 8 January, 2018

Kek me Fruta e Arra – Ëmbëlsia e Kuzhinës Shqiptare

Një mënyrë e thjeshtë, tradicionale për të ëmbëlsuar gjithë familjen është keku me fruta dhe arra. Kjo recetë është tipike e kuzhinës shqiptare e përgatitur nga të gjitha trevat nga veriu në jug. Krejt lehtë për t’u përgatitur dhe me një shije fantastike, ky kek është ideal për t’u konsumuar në çdo kohë të ditës, […]