nga AgroWeb më 28 September, 2022

Tiramisuja e Parajsës – Receta Aromatike Pa Kafe dhe Pa Vezë

Tiramisuja e parajsës është një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e shijshme, një variant i tiramisusë klasike, por i përgatitur pa kafe dhe pa vezë. Një ëmbëlsirë e freskët dhe kremoze që do t’i pushtojë të gjithë me shijen e saj delikate dhe të parezistueshme. AgroWeb.org ju njeh më poshtë me hapat që duhet të ndiqni […]

nga AgroWeb më 26 May, 2022

Tartë Me Reçel Mjedre – Disa Këshilla Si ta Përgatisni

Ju mund të keni provuar të përgatisni lloje të ndryshme tartash dhe secila me shijen e saj unike. Sot AgroWeb.org iu njeh me një mënyrë të përgatitjes së një prej ëmbëlsirave më të njohura, me një ndryshim tek përbërësit e saj, që është gjalpi. Gjalpi rrihet dhe sillet në një formë shumë të butë dhe […]