recete verore

Ëmbëlsirë Verore Me Pjeshkë Të Mbushura

Ka receta që ju bën t’ju shkojë goja lëng edhe vetëm nëse i lexoni. Pjeshkët e mbushura dhe të pjekura...

Bamje në Tavë me Mish të Grirë, Domate dhe Speca – Mrekulli për Shijen

Bamjet janë perimet më fantastike, plot shije e të pasura me vlera ushqyese. Tradita e kuzhinës shqiptare në përgatitjen e...

Receta E Sallatës Kapriçoze me Karota dhe Selino

E pasur në vlera, e shijshme, plot ngjyra dhe kremoze, kjo recetë është e përkryer për të shoqëruar një vakt...