RRITJA E TEMPERATURAVE

Ushqimet që Prishen më Shpejt në Verë – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Vera është periudha më e mirë për të shijuar fruta dhe perime të freskëta të stinës, por gjatë kësaj kohe,...

Drobitja nga Temperaturat e Larta – Dëmet në Organizëm dhe Trajtimet e Menjëhershme

Ekspozimi ndaj temperaturave tepër të larta shkakton dy probleme në dukje të ngjashme. Bëhet fjalë për goditjen e diellit dhe...

Si të Përgatisni Dhallë me Ujë të Gazuar – Plot Vlera dhe Shije të Mrekullueshme

Vera e lajmëroi ardhjen e saj me temperaturat që çdo ditë e më shumë po arrijnë majat dhe duket sikur...

Fryrja e Duarve nga Vapa – Këshillat më të Mira si t’i Trajtoni

Gjatë stinës së verës trupi ka një sërë reagimesh të ndryshme nga faktorët e jashtëm që e ndikojnë. Një ndër...

Si do të jetë moti këtë javë? – Zbuloni ditët me temperaturat më të larta

Sinoptikanët e Meteoalb parashikojnë që i gjithë vendi ynë gjatë javës që kemi përpara do të mbetet nën ndikimin e...

Vapa e Madhe – Gusht Përvëlues me Temperatura mbi 40 Gradë Celcius

I nxehti afrikan po vjen. Do të pushtojë Evropën ditët e ardhshme dhe na pret një gusht përvëlues me temperatura...

Çfarë të Konsumoni Gjatë Valës Së Të Nxehtit Afrikan – Kujdesi që Ju Duhet

Problemet me gjumin, djersitja e tepërt dhe ndjesia e mungesës së ajrit kanë të gjitha një emër të përbashkët këto...

Qershori Muaji Më i Nxehtë i Të Gjitha Kohërave – Çfarë Pritet Në Korrik

Nga Maji i lagësht e me shi, vera erdhi e nxehtë dhe përvëluese dhe mesa duket do të zgjasë për...

Parashikimi i Motit – Kur Nisin Rrebeshet me Rrufe dhe Sa Do Zgjasin

Luhatjet e motit do të vijojnë të jenë prezente edhe në ditët në vijim ku muaji do të mbyllet me...

Kapriçiot e Motit, Shi dhe Temperatura Ekstreme – Çfarë Pritet të Ndodhë

Moti vijon të suprizojë me tekat e tij. Ndonëse u duk sikur këto ditë lanë pas rreshjet e shiut, të...