nga AgroWeb më 24 March, 2022

3 Mënyra Si të Ngrini Supën që Ju Mbetet Tepër

Supat janë ushqimi i preferuar i çdo stine jo vetëm për shkak të shijes së mirë, por edhe për vlerat që i dhurojnë organizmit. Duke qenë se është një gatim që mund të gatuhet çdo ditë, mund t’ju teprojë edhe ndonjë pjatë të cilën mund të konsumoni edhe më vonë. Por për të përfituar shijen […]

nga AgroWeb më 3 March, 2022

Pse Ushqimet Prishen dhe Si Ta Parandaloni Këtë

Skadenca është një nga shqetësimet më të mëdha kur vjen puna tek ushqimi. Shumica e tyre kanë një datë skadence, por shumë prej tyre mund të shkojnë dëm edhe para saj, pasi prishen. Shkak për këtë bëhet ruajtja jo e duhur e tyre e në mënyrë që të evitoni këtë ajo çfarë ju mund të […]

nga AgroWeb më 23 April, 2021

Bima Fine e Pranverës – Si Ta Përzgjidhni Dhe Ruani Të Freskët Më Gjatë

Finoku është një bimë që bën pjesë në familjen e karrotës. Ajo shpesh klasifikohet si një barishte dhe perime në të njëjtën kohë. Rrjedhimisht finoku mund të përdoret në mënyra të ndryshme. Finoku është një bimë aromatike, me një aromë që të sjell ndërmend jamballin. Finoku i sjell freski recetave tuaja dhe nëse e gatuani […]

nga AgroWeb më 7 August, 2018

Pse Qumështi dhe Gjalpi Prishen më Shpejt në Verë – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Qumështi dhe gjalpi janë dy nga produktet e bulmetit më të rëndësishme në konsumin e përditshëm të çdo familjeje. Këto produkte konsiderohet si ushqime të plotësuara me të gjitha vlerat ushqimore. Të dy kanë në përbërjen e tyre ujë, yndyrna, proteina, vitamina dhe minerale. Duke qenë shumë të shëndetshëm, asnjëherë nuk mungojnë në frigoriferët e […]