nga AgroWeb më 21 November, 2022

A Duhet Hequr Lëkura e Domates Para Gatimit – Zbuloni të Vërtetën

Domatja, sidomos kur është e stinës, ka aftësinë të na dhurojë vakte të shijshme. Ajo është e pasur me vlera dhe sidomos me antioksidantë. Ajo është një burim i jashtëzakonshëm i vitaminës C, vitaminës K, vitaminës E dhe B6 por përmban edhe fosfor, proteina, zink dhe hekur. Falë këtyre vlerave, domatja të bën mirë për […]

nga AgroWeb më 18 October, 2022

Blerjet në Dyqane – Si Të Dalloni Dhe Të Zgjidhni Një Salcë Të Mirë Domatesh

Domatet janë një nga produktet më të përdorura në kuzhinë, sidomos në atë mesdhetare. Jo vetëm kokrrat e kuqe por edhe salca e tyre mund të gjendet pothuajse në çdo shtëpi, e kjo falë përfshirjes në receta nga më të ndryshmet. Duke qenë një produkt kaq i përdorur, nuk është çudi që në raftet e […]