nga AgroWeb më 25 July, 2022

Çikore, Limon, Hudhra të Njoma – Shëndet nga Natyra

Çikorja është padyshim një nga barishtet më të mira që krahas shijes së lehtë e natyrale të saj, përfitimet për organizmin janë të panumërta. Agroweb.org ju sugjeron më poshtë një sallatë të shëndetshme, e cila përgatitjet thjeshtë dhe lehtë, kombinuar me limon e hudhra dhe të marinuara me vaj ulliri. Një mënyrë fantastike për të […]

nga AgroWeb më 20 April, 2022

Sallatë Me Brokoli, Lakra Brukseli Dhe Karrota

Çdo tryezë ka nevojë për një mori shijesh të cilat kombinohen më së miri me njëra tjetrën. Kështu jo vetëm do të kombinoni në mënyrën e duhur përbërësit për një shije fantastike, por gjithashtu do të mund të përfitoni të gjtha vlerat ushqyese për të cilat trupi juaj ka nevojë. Edhe pse kjo mund të […]

nga AgroWeb më 6 April, 2022

Thjerrëza me Patate dhe Djathë – Receta e Duhur e Drekës

Kur bëhet fjalë për sallatë, recetat janë nga më të larmishmet dhe pothuajse kombinimet nuk duket se kanë fund. Mjafton të provokoni imagjinatën dhe të përzieni përbërësit e duhur në një pjatë, për të përftuar një shije speciale. Por krahas shijes, rëndësi për çdo gatim kanë edhe vlerat ushqyese. Në këtë recetë të përzgjedhur nga […]

nga AgroWeb më 18 November, 2021

Sallatë Me Hikërr dhe Perime Të Freskëta

Nëse po kërkoni për receta të shëndetshme por që ju ngopin, atëherë duhet të provoni sallatën plot proteina me hikërr. Mund ta shijoni në drekë apo edhe në darkë sa herë që dëshironi të përgatisni diçka të shpejtë dhe të lehtë. Përveç shijes fantastike, kjo sallatë ndihmon të gjithë personat që vuajnë nga fryrja e […]