nga AgroWeb më 15 September, 2022

Sallatë Fshati – Receta Turke Për më Shumë Shije

Sallata e fshatit është një nga të preferuarat në Turqi dhe Greqi, por jo vetëm! Tashmë kjo sallatë është shumë e njohur dhe e preferuar në shumë vende të botës, përfshirë edhe vendin tonë. Sallata e fshatit përbëhet nga domate të freskëta, kastravecë dhe speca jeshilë, të gjithë përbërës mjaft të shëndetshëm dhe të shumtë […]

nga AgroWeb më 16 December, 2021

Sallata E Fshatit Me Kinoa – Receta Që Nuk Duhet T’i Mungojë Tryezës

Kjo sallatë me kinoa është një recetë e mbushur plot proteina, pa gluten dhe me perime. Një recetë e përsosur e cila është gjithashtu mjaft e mirë për t’u ngrënë edhe si pjatë kryesore! Por çfarë është kinoa? Kinoa teknikisht është një farë edhe pse gatuhet si një kokërr. Ajo nuk përmban gluten dhe është […]