nga AgroWeb më 5 April, 2022

Doni të Jetoni Gjatë? Kontrolli i Përditshëm që Duhet të Bëni

Një nga faktorët e rëndësishëm që lidhen me jetëgjatësinë mund të vlerësohet në kohë reale! Me një veprim të thjeshtë ju mund të masni nivelet e sheqerit në gjak. Se përse kjo është kaq e rëndësishme, AgroWeb.org ju fton ta zbuloni më poshtë. Rëndësia e monitorimit të sheqerit Përpjekja për të rritur jetëgjatësinë pa gjurmuar […]

nga AgroWeb më 11 August, 2021

Cila Është Pija Më E Shëndetshme Për Organizmin?

Lëngu i boronicës njihet për ndihmën që jep në luftimin e sëmundjeve të mishrave të dhëmbëve dhe infeksioneve të traktit urinar. Qumështi me pak yndyrë,  ju mbron nga osteoporoza dhe stabilizon sheqerin në gjak. Dhe çaji jeshil zvogëlon rrezikun e kancerit, sëmundjeve të zemrës dhe kaviteteve. Megjithatë, përkundër përfitimeve shëndetësore të të gjitha këtyre pijeve, […]