Shije dhe Freski

Akullore Shtëpie me Arra të Pjekura – Shije e Përsosur

Krejt e lehtë, e shëndetshme dhe me shije të freskët. Akullorja e shtëpisë është padyshim një delikatesë fantastike, e cila...

Akullore me Qumësht dhe Copëza Çokollate – Shije e Lehtë Perfekte

Krejt e lehtë, e shëndetshme dhe me shije të freskët. Akullorja është padyshim një delikatesë fantastike, e cila shijon pa...

Shalqin me Stomak Bosh – Për Mbrojtjen e Organeve dhe Kundër Plakjes

Është një ndër frutat më të shijshëm të stinës. I ëmbël plot lëng e shije, shalqini është padyshim mes frutave...

Arsyeja e Vërtetë Pse Akulloret Ben & Jerry’s  Shijojnë Aq Shumë

Akulloret e para të markës së njohur Ben & Jerry’s u shitën nga një pikë karburanti në Shtetet e Bashkuara...

Si Të Dalloni Nëse Ananasi Është Mjaftueshëm I Pjekur Apo Jo

Të dish të dallosh nëse një ananas është i pjekur apo jo  nuk është e lehtë. Ndaj edhe AgroWeb.org ju...

Zbuloni të Gjitha Llojet e Pjeprit – Vlerat dhe Përfitimet për Shëndetin

Prodhimi vendas me pjepër ka dalë në treg. Pjepri bën pjesë në kategorinë e frutave më tepër mirëbërëse për organizmin...

Frape Karameli e Përgatitur në Shtëpi

Një pije perfekte për të gjithë adhuruesit e kafesë në këto ditë të nxehta vere, e cila do t’ju freskojë...

Pasta Akulli – E Freskët, e Ëmbël, e Shtëpisë

Pasta e Akullit është një recetë e vjetër e kuzhinës shqiptare e përgatitur dikur në raste të veçanta festash e...

Salcë Kosi, Kastraveca dhe Hudhra – Shije dhe Freski në Tryezë

Është një ndër salcat më të shijshme që i shtojnë lezetin çdo gatimi në tryezë. Krejt e lehtë dhe e...