nga AgroWeb më 2 August, 2022

Bëjeni Vetë. Si të Mbillni Xhenxhefil në Shtëpi – Ndiqeni Këtu

Xhinxheri ose xhenxhefili konsiderohet si një prej bimëve më të shijshme dhe më të shëndetshme të planetit, vlerat e të cilit shkojnë përtej një stine të vetme. Për të mësuar më tepër mbi metodat për mbjelljen e xhenxhefilit, AgroWeb.org ju fton të shikoni shumë shkurt videon në fund të tekstit. Bima e xhenxhefilit kërkon një […]

nga AgroWeb më 21 July, 2022

Si të Pastroni Dritaret e Shtëpisë me Uthull Molle

Uthulla e Mollës është një dhuratë e mrekullueshme e natyrës. Ajo nuk është toksike dhe lufton bakteret duke e ndihmuar njeriun në fronte të ndryshme. Uthulla jo vetëm që eliminon bakteret që na rrethojnë në shtëpi, por është edhe më shumë ekonomike se çdo solucion tjetër pastrimi. Përmbajtja acidike e uthullës së mollës e bën […]

nga AgroWeb më 10 June, 2022

Furra E Firmës Bosch Apo Miele – Cila Është Më E Mira?

Qofshin Bosch apo Miele, që të dyja kanë një vend të rëndësishëm në industrinë e pajisjeve shtëpiake. Duke filluar nga furrat apo pjatalarëset, në treg mund të gjeni çdo paisje elektroshtëpiake që mban emrin e tyre. Në fakt, sa herë që duhet të blini një furrë të re, këto të dyja janë rekomandimi më i […]

nga AgroWeb më 21 May, 2022

Çfarë Duhet Të Dini Përpara Se Të Blini Një Hekur Për Hekurosje? Zbulojeni Këtu

Sipas shumë hulumtimeve, hekurosja është puna më pak e pëlqyer nga të gjitha punët e shtëpisë. Edhe pse shpesh përpiqeni si e si ta shmangni, ka disa raste ku hekurosja është e domosdoshme. Që ky proces të thjeshtësohet edhe më tepër është e rëndësishme të zgjidhni edhe një hekur cilësor. AgroWeb.org ju vjen në ndihmë […]