nga AgroWeb më 20 October, 2022

Vaji i Peshkut – Si ta Përdorni Kundër Atakut në Zemër

Vlerat shëndetësore që vaji i peshkut i jep organizmit të njeriut janë të shumta. AgroWeb.org ka publikuar artikuj të shumtë në lidhje me dozën dhe kohën më të mirë për ta konsumuar. Me këtë artikull, do t’ju tregojmë rreth arsyeve përse këtë suplement duhet ta përdorni për të mirën e zemrës suaj. Përdorimi i Vajit […]

nga AgroWeb më 30 August, 2022

Parandaloni Plakjen e Parakohshme të Lëkurës me Këtë Produkt të Zakonshëm

Gratë japoneze njihen për një lëkurë të pastër si porcelani. Ndonëse Japonia është vendi më novator në botë, gratë japoneze ende përdorin trajtime shekullore për t’u dukur vite më të reja se mosha e tyre. Një prej tyre është përdorimi i ujit që përftohet pas gatimit të orizit. Parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës Përdorimi […]

nga AgroWeb më 22 August, 2022

Çfarë Duhet të Dini Për Përdorimin e Rrënjës së Luleradhiqes?

Shumë njerëz i konsiderojnë luleradhiqet si barëra të këqija, që rriten në lëndina e kopshte dhe nxitojnë t’i shfarosin. Por në fakt, ato janë të mbushura me vitamina e minerale dhe mund të veprojnë si një ilaç bimor. Bima e luleradhiqes ka shumë përfitime shëndetsore, të tilla si përmirësimi i funksionit të tretjes, të mëlçisë […]