nga AgroWeb më 19 July, 2022

Stikat Ndihmojnë me Gjumin – Sa Duhet të Konsumoni Çdo Natë?

Gjumi është një ndër proceset më të rëndësishëm të jetës e të përditshmërisë. Prandaj po kaq e rëndësishme është edhe cilësia e tij përgjatë gjithë jetës. Ekspertët këshillojnë shpesh që të keni kujdes me gjumin pasi është një nga faktorët kryesorë të shëndetit të mirë. Mungesa e tij lidhet ngushtë me shtimin në peshë dhe […]

nga AgroWeb më 6 May, 2022

Kasatë Shtëpie me Kos, Mjaltë dhe Arra – E Ëmbël Plot Freski

Kasata, një ëmbëlsirë gjysmë e ftohtë shumë e dashur dhe e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi nga të gjithë. Freskia e kosit dhe ëmbëlsia e mjaltit janë kombinimi perfekt për të mbyllur shijshëm drekat apo darkat tuaja. Më e thjeshtë se akullorja në përgatitje dhe shumë herë më e shëndetëshme. Zbuloni me AgroWeb.org mënyrën […]

nga AgroWeb më 18 March, 2022

Arrorët Më Të Shëndetshëm Për Trupin Tuaj

Të gjithë arrorët meritojnë vëmendjen tuaj si dhe të jenë pjesë e dietës së përditëshme. Kur konsumoni arrorë kjo do të thotë më shumë fibra, yndyrna të shëndetshme dhe vitamina për organizmin. Pra të gjithë llojet e arrave, lajthitë, fistikët, farat e pishës apo bajamet duhet të jenë patjetër rreth pjatave tuaja. Gjithësesi edhe në […]

nga AgroWeb më 6 September, 2021

Vlerat Ushqyese Të Stikave Të Pishës Për Organizmin

Stikat e pishës kanë formën e një kokrre vezake dhe kanë një ngjyrë të fildishtë ose bezhë. Ato mund të konsumohen të papërpunuara ose të pjekura dhe konsiderohen shumë të shëndetshme për shëndetin. Pavarësisht emrit të tyre, stikat e pishës nuk janë pjesë e familjes së arrave. Në fakt ato janë fara, që vijnë nga […]