nga AgroWeb më 28 April, 2021

Supë Me Lëng Kockash Apo Me Lëng Perimesh – Cila Është Më E Mirë?

Lëngu i perimeve dhe i kockave mund të përdoret në receta të ndryshme gatimi, si për të bërë supë por edhe për të bërë oriz, rizoto ose fasule. Lista është e gjatë! Sigurisht që ju mund të përdorni edhe ujë, por këto lëngje jo vetëm që i japin aromë dhe shije gatimeve, por ato përmbajnë […]

nga AgroWeb më 2 April, 2021

Pesë Ushqimet Që Hani Shpesh Në Drekë Por Nuk Ju Ngopin

Dreka është një vakt shumë i rëndësishëm për organizmin. Falë këtij vakti, njeriu merr energjinë dhe fuqinë e nevojshme për të vazhduar pjesën e mbetur të ditës. Megjithatë, ka disa ushqime që kanë një efekt të kundërt duke mos e shuar ndijesinë e urisë. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni për listën e […]