nga AgroWeb më 22 November, 2018

Supat Kundër Virozave – Tri Receta Shëruese Plot Shije dhe Shëndet

Supat janë një kurë ideale kundër virozave, gripit dhe të ftohurës të cilat rëndojnë rrugët e frymëmarrjes. Në shumicën e rasteve kura kundër këtyre bllokimeve nuk gjendet në farmaci, por në një pjatë supe të ngrohtë, të shijshme dhe plot vlera shëruese. AgroWeb.org ju rekomandon tre receta të vyera të kësaj stine virozash. Supat me […]

nga AgroWeb më 6 November, 2017

Supa me Gështenja – Pjata Më e Shëndetshme e Stinës

Është sezoni i artë i gështenjave dhe Shqipëria është një nga të bekuarat e natyrës falë pasurisë që ka nga sipërfaqe të tëra toke me pemët e gështenjës, sidomos në zonat veriore të saj. Sigurisht, tradita na ka mësuar prej shekujsh t’i shijojmë gështenjat e pjekura apo të zjera. Sidomos darkave kur është ftohtë dhe […]