nga AgroWeb më 23 June, 2022

Si të Gatuani Supë Me Perime Në Multikuker

Supa me perime e gatuar në një multikuker, përgatitet lehtë, është ushqyese dhe shijshme. Në këtë recetë të gjithanshme që AgroWeb.org sjell sot, ju mund të shtoni shumë përbërës të tjerë pa e ndryshuar shijen e saj. Mundësitë janë të pafundme, megjithatë, këshillohet të kombinoni ato perime që kërkojnë kohë të ngjashme gatimi nën presion. […]

nga AgroWeb më 12 January, 2022

Si të Merrni Sasitë e Duhura të Ujit për Rënien nga Pesha

Nëse jeni në dijeni të rregullit 8 gota ujë në ditë, me siguri që e dini edhe arsyen përse duhen konsumuar. Ekspertët janë fanatikë të kësaj sasie, madje ka nga ata që rekomandojnë edhe më shumë litra në vetëm një ditë. Uji është më i rëndësishmi për mbarëvajtjen e të gjithë funksioneve të organizmit, pasi […]

nga Rezarta Delisula më 21 February, 2021

Supa me Perimet e Dimrit dhe Thjerrëza – Gati në 30 Minuta

Ditët e ftohta duan edhe pak të largohen përfundimisht. Por ana pozitive është se mund të shijoni edhe për disa javë gatimet e ngrohta dhe plot shije. E tillë është edhe kjo supë e cila bashkon të gjitha perimet më të mira të stinës me thjerrëzat plot minerale dhe vitamina. Një kombinim i tillë është […]

nga AgroWeb më 12 November, 2020

Supë me Perime të Stinës – E Lehtë plot Shëndet

Më të mirat perime të stinës, të pasura me vlera ushqyese, e sigurisht super të shijshme të sjella në një pjatë supe janë dhurata më e mirë për një organizëm të fuqishëm dhe të shëndetshëm. Një supë e lehtë, plot shije, e thjeshtë në përgatitje por e pasur në vitamina dhe minerale. Kjo është pjata […]

nga AgroWeb më 27 November, 2017

Supa me Perime, Shija e Shëndetit nga Natyra

Një supë e shëndetshme plot shije, e thjeshtë në përgatitje por e pasur në vitamina dhe minerale. Më të mirat perime të stinës, të pasura me vlera ushqyese, e sigurisht super të shijshme të sjella në një pjatë të ngrohtë supe janë dhurata më e mirë për një organizëm të fuqishëm dhe të shëndetshëm. Një […]