nga AgroWeb më 20 Dhjetor, 2019

Pse Problemet me Tretjen Shkaktojnë Stres Dhe Depresion – Çfarë Duhet Të Bëni

Shtimi i rasteve të njerëzve të sëmurë nga stomaku dhe nëjkohësisht nga depresioni ka shtyrë shkencëtarët të vëzhgojnë me kujdes për një lidhje mes trurit dhe stomakut. Studime të shumta shkencore të cilave u referohet AgroWeb.org, kanë vënë re se njerëzit që vuajnë nga depresioni, preken më shumë nga konstipacioni, diarea e probleme të tjera. […]

nga AgroWeb më 10 Gusht, 2018

A Dëmtohet Zemra Nga Darka E Vonë – Lexoni Këshillat Më Të Mira

Studimet e fundit kanë paralajmëruar se ushqyerja e vonë gjatë natës rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Koha E Të Ngrënit Dhe Shëndeti  Zemrës Shumë njerëz hanë edhe pas orës 19.00 dhe akoma më shumë preferojnë diçka të shpejtë edhe përpara gjumit. Mjekët paralajmërojnë se koha e të ngrënit mund të përbëjë faktor rreziku për […]

nga AgroWeb më 23 Nëntor, 2017

Ushqimet e Shpejta Nxisin Çrregullime Hormonale

Stili i jetesës sot është aq i shpejtë sa ka ndryshuar edhe zakonet e shëndetshme në ushqimet që përdorim  Përdorimi i ushqimeve të shpejta është në majat më të larta. Ky ushqim është padyshim i shijshëm, por jo i shëndetshëm. Konsumimi i ushqimeve të shpejta arrin deri aty sa të sjellë çrregullime hormonale tek organizmi […]