nga AgroWeb më 18 January, 2022

A Është E Sigurt Të Konsumosh Vezë Të Skaduara?

Ka dy lloje njerëzish: ata që e hedhin ushqimin në minutën e kalimit të datës së skadencës dhe ata që nuk shetësohen dhe e konsumojnë atë. Ju duhet të dini se vezëve iu duhet një kohë shumë e gjatë për t’u prishur. Dhe nëse data e skadencës ka kaluar, mos nxitoni t’i hidhni vezët. Ekziston […]

nga AgroWeb më 21 May, 2019

Ushqime Të Skaduara Bllokohen Në Supermarkete  

Pas sekustrimit të disa tonelata vaj palme dhe qumështi pluhur, një tjetër ngarkesë produktesh ushqimore të skaduara është bllokuar sot nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Përmes një njoftimi për shtyp, të cilit i referohet AgroWeb.org, AKU bën të ditur se produkte ushqimore të përditshme si gjalpë, pije freskuese, kos frutash, makarona, çokollata etj jashtë afatit […]