vaj ekstra i virgjer

Si ta Dalloni Nëse Vaji i Ullirit Është Cilësor – Këshillat si ta Ruani

Të gjendur mes dhjetra alternativash dhe markash në markete, shqiptarët që duan një vaj cilësor, ose zgjedhin më të shtrenjtin...

Vaji i Ullirit Shqiptar – Llojet dhe Faktet që Duhen Ditur

A e dini që në Shqipëri ka ende ullinj pa u vjelë dhe kthyer në vaj? Maja e sezonit të...

Vaj Ulliri Me Uthull Molle – Kombinimi Ideal Për Shëndetin

AgroWeb.org ju sjell sot fakte shkencore mbi kombinimin e vajit të ullirit dhe uthullës. Më konkretisht bëhet fjalë për vaj...

Çfarë Po Ndodh Me Cilësinë e Vajit Të Ullirit Në Itali dhe Spanjë

Komisioni Evropian ka vendosur të mbajë në vëzhgim çmimet e vajit të ullirit që shitet në vendet anëtare, pas zhvillimeve...

Ekstra i Virgjër Për të Huajt, Shqiptarët Ngopen me Ullinj Tavoline

Shqipëria është një vend me potenciale të mëdha për kultivimin e ullirit, për vetë kushtet klimatiko – tokësore shumë të...