nga AgroWeb më 14 October, 2022

Ngrënia e Ushqimit në Këtë Orë Zvogëlon Rrezikun e Diabetit – Këshillat e Mjekëve

Nëse zgjoheni vonë dhe e konsumoni mëngjesin vonë ose e shmangni atë, mund t’ju duhet të ndryshoni këtë zakon jo të shëndetshëm. Një studim të cilit AgroWeb.org i referohet, sugjeron se konsumi i mëngjesit mund të zvogëlojë rrezikun për zhvillimin e diabetit të tipit 2 dhe çrregullime të tjera të metabolizmit. E madje mund t’ju […]

nga AgroWeb më 15 April, 2022

Kombinimi i Mëngjesit Që Ndihmon Në Uljen e Kolesterolit

Trupi ka nevojë për një sasi të caktuar kolesteroli, që të kryejë funksionet e tij. Por nëse mjeku ju ka thënë se keni kolesterol të lartë, kjo do të thotë se tani detyra juaj është ta ulni atë. Cila është mënyra më e mirë për ta bërë? AgroWeb.org ju fton ta zbuloni më poshtë. Si […]

nga AgroWeb më 8 April, 2022

4 Ushqimet Më Të Këqija Të Mëngjesit Që Ju Shkurtojnë Jetën

Mëngjesi është ai vakt i ditës të cilin nuk duhet ta shmangni në asnjë mënyrë, por ushqimet që zgjidhni për të ngrënë mund të ndikojnë pozitivisht ose negativisht në shëndetin tuaj. Nëse e filloni mëngjesin me një vakt të ekuilibruar, plot proteina, fibra, karbohidrate komplekse dhe yndyrna të shëndetshme, mund të shijoni një rritje energjie […]

nga AgroWeb më 2 April, 2021

Omletë në Furrë – Receta e Lehtë dhe e Shëndetshme

Omleta është një ndër ushqimet më të shijshme që ju shoqëron çdo mëngjes dhe ka me dhjetra mënyra gatimi. Për të përgatitur një omletë ju mund të përdorni një shumëllojshmëri përbërësish që mjafton t’i përziesh me vezën dhe t’i skuqësh. Sigurisht kjo është mënyra tradicionale e përgatitjes së saj, por sot AgroWeb.org ju sjell një […]