Vrapi

Vrapi, 4 Gabime që Pengojnë Dobësimin

Vrapi është një nga aktivitetet fizike më shpërblyese për shëndetin. Ai rekomandohet jo vetëm për shëndet të mirë por edhe...

Studimi: Një Orë Vrap Apo Ecje, Shton Shtatë Orë Jetë

Vrapi është një nga aktivitetet më të preferuara dhe më të ushtruara fizike në botë. Ky aktivitet ka një ndikim...

Fakte Interesante – Një Orë Vrap, 7 Orë Jetë më Shumë

Vrapi është një nga aktivitetet fizike më shpërblyese për shëndetin dhe jetëgjatësinë. Në cdo hap të hedhur gjatë vrapit, në...

Kur Uji Bëhet i Rrezikshëm për Shëndetin – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Hidratimi është shumë i rëndësishëm për organizmin dhe uji është aleati kryesor i njeriut. Por ka raste kur pirja e...

Gabimet që Bëni Kur Filloni Stërvitjen – Këshillat që Duhet t’i Dini

Zakonet para stërvitjes mund të çojnë në rezultate të tmerrshme ose të mahnitshme dhe ju jeni i vetmi që mund...

Studimi: Dy Herë në Javë Aktivitet Fizik Kundër Depresionit

Në ditët e sotme, shumë njerëz për shkak të angazhimeve në punë, shkollë apo familje e kanë të vështirë të...

Vrapi Zgjidhja për Shëndetin e Trurit dhe Humorin

Tashmë dihet mirë se sporti është një ilaç për shëndetin kardiovaskular dhe metabolik, shkruan corriere.it. Stërvitja përmirëson mirëqenien psikofizike pasi,...

Cilat sporte luftojnë ankthin? – Këshillat e Mjekëve

Sporti është një mjet shumë efektiv për të luftuar ankthin: lëvizja ju ndihmon të rifreskoni mendjen tuaj dhe të pastroni...

Pandemia, A Duhet Të Mbani Maskë Kur Vraponi?

Vrapi është një nga aktivitetet fizike më shpërblyese për shëndetin, sidomos tani në kohët e izolimit si pasojë e pandemisë...