nga AgroWeb më 13 gusht 2017

Çaji i Gjetheve të Mështeknës Kundër Sëmundjeve.

Mështekna, pema e mirë dhe popullore e maleve të Shqipërisë ka dhënë gjithnjë rezultate pozitive në mjekësinë popullore. Mështekna konsiderohet si një nga llojet më të lashta të pemëve në botë. Kjo pemë rritet shpejt dhe në vende ku asnjë bimë ose pemë tjetër nuk reziston ...

nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Çaji i Gjetheve të Manaferrës për Zemër dhe Kocka të Forta

Manaferrat shqiptare janë ndër frutat më të preferuara të stinës së verës. Në vendin tonë, shumica e manaferrave mblidhen në natyrë, por së fundmi falë kërkesës së lartë të tregjeve të huaja, janë ngritur një sërë fermash bujqësore që kultivojnë manaferra. ...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Çaji i Ftohtë i Luleve të Mollës - Zgjidhja Magjike për Veshkat

Çaji i Luleve të Mollës është një pije bimore që tani përdoret gjerësisht për rezervën e saj të antioksidantëve dhe mineraleve. Çaji i luleve të mollëve të gjelbra është përgjithësisht më i preferuar sesa ai i luleve të mollëve të kuqe, pasi kontribuon në pë...

nga AgroWeb më 9 korrik 2017

Çaji i Ftohtë Bimor- Freskia e Ditëve të Nxehta

Çaji i ftohtë luan një rol të rëndësishëm përtej freskisë që ofron. Ai largon stresin dhe përcjell minerale nga më interesantet dhe mirëbërëse për organizmin. Pas ujit, çaji është një ndër pijet më të konsumuara në botë. Në fakt, kjo ka shumë kuptim, ç...

nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Çaji i Hudhrës - Koncentrati i Vlerave Për Zemrën

Hudhra ka një vend të pazëvëndësueshëm në kuzhinën shqiptare. Ajo përdoret gjërësisht në salca, supa dhe gatime të tjera. Hudhra ka fituar një vëmendje të madhe në përdorimet kundër infeksioneve, kolesterolit, tensionit të gjakut dhe mbrojtjes së përgjithshme që i ofron organizmit. ...

nga AgroWeb më 10 qershor 2017

Mbrohu nga Dielli me Ushqimet e Duhura

Ushqyerja, kremrat kundër diellit dhe stili i jetesës janë pjesë e arsenalit të nevojshëm për të qenë të mbrojtur nga rrezet e dëmshme. Ekspertët e AgroWeb.org janë të mendimit se mbrojtja nga dielli mund të jetë shumë natyrale, sidomos nëse konsumoni fruta dhe perime të pasura me antioksidantë, t&...

nga AgroWeb më 8 gusht 2017

Tiparet Mirëbërëse të Çajit të Farave të Linit

Nëse ju pëlqejnë çajrat bimorë, atëherë zgjidhni farat e linit, të cilat kanë qenë pjesë e mjekësisë tradicionale për qindra vite me rradhë. Studimet e kohëve moderne tregojnë se përbërësit e farave të linit arrijnë të mbështesin shëndetin e zemrës, të ...

nga AgroWeb më 8 gusht 2017

Lëkura Çudibërëse e Qepës dhe Përdorimet Shëndetësore

Gjëja e parë që bëjmë kur duam të hamë qepë është ta qërojmë atë. Lëkura e qepës hidhet në kosh, por për fat të keq ky është një hap i gabuar sepse ajo përmban shumë vlera ushqimore. Ekspertët e AgroWeb.org tregojnë se shtresa e jashtme e lëkurës së qepë...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Çaji i Ftohtë i Rozmarinës Për Shëndetin e Mirë

Historia e çajit të rozmarinës është po aq e lashtë sa vetë bima. Kjo barishte është përdorur që në lashtësi për t’i dhënë njeriut një kujtesë shembullore. Rozmarina konsiderohej si një kurë ideale kundër mostretjes, dhimbjeve muskulare dhe problemeve me gjymtyrët. Acidi salicilik...

nga AgroWeb më 5 korrik 2017

Përdorimi Unik i Pijes Nga Gjethet e Ullirit

Një sërë studimesh shkencore kanë nxjerrë në pah që gjethja e ullirit rrit energjinë në organizëm, mban tensionin e gjakut nën kontroll, mbron sistemin kardiovaskular dhe atë imunitar. Gjethet e ullirit nisën të përdoreshin masivisht në vitet 1800, kryesisht për të ulur temperaturën. Si të pë...

nga AgroWeb më 17 maj 2017

Rrepat dhe lajkatarja- një oaz vlerash

Rrepat ofrojnë një kurë tradicionale popullore për sinozitin dhe në përgjithësi për të gjitha çrregullimet e sistemit të frymëmarrjes, duke nisur që nga rrjedhjet e hundëve, bronshiti dhe problemet me fytin. Recetat që përfshijnë rrepat janë të shumta. Në shumë prej tyre, rrepat grihen holl&...

nga AgroWeb më 26 korrik 2017

Tre Çajra Unikë nga Malet Shqiptare

Janë thesare të maleve të Shqipërisë. Shije dhe vlera unike që rigjenerojnë trupin dhe vitalizojnë organizmin. Janë tre çajra unikë që Shqipëria ka fatin t’i ketë. AgroWeb.org do t’ju njohë sot me çajin më të shijshëm dhe mirëbërës, një kombinim i çajit të ...

nga AgroWeb më 6 korrik 2017

Funksionet Shëndetësore të Çajit të Ftohtë të Nenexhikut

Çaji i nenexhikut është i shijshëm dhe freskues. Ai përmirëson shëndetin në disa mënyra, duke ia nisur me tretjen, uljen e dhimbjeve, eliminimin e inflamacionit, qetësimit të trupit dhe trurit, heqjen e erës së keqe të gojës, ndihmës në rënien në peshë dhe forcimit të sistemit imunitar. Ky &...

nga AgroWeb më 15 gusht 2017

Përdorimet Befasuese të Bishtave të Qershive

Bishtat e qershive janë të rëndomtë në dukje. Ato janë të parat që hidhen në kosh kur i dorëzohemi kënaqësisë që na japin qershitë. Por këto bishta të hollë janë të mbushur me vitaminë A, B1 dhe C. Bishtat, gjethet dhe lëvorja e pemës së qershisë janë të gjitha t&...

nga AgroWeb më 17 maj 2017

Sharmi i Ëajit të Luleve të Vjollcës

Aftësitë shëruese të Vjollcës kanë fituar famë përgjatë gjithë historisë së njerëzimit. Studimet shkencore kanë zbuluar se lule Vjollca përmban flavonoidë, saponinë, alkaloidë, taninë dhe shumë substanca të tjera të dobishme për kurimin e disa sëmundjeve shëndetësore. ...

nga AgroWeb më 20 maj 2017

Misteret e Mantelit të Zonjës

A keni dëgjuar për Mantelin e Zonjës? Është një bimë shumëvjeçare që i përket familjes botanike Alchemilla. Kjo familje e ka marrë emrin pas bestytnive se bulëzat e ujit që formojnë gjethet e Mantelit të Zonjës mund të transformonin metalet bazë në flori. Alkimistët besojnë se këto ...

nga AgroWeb më 17 korrik 2017

Hithra Kundër Alergjive

Hithra është një bekim i vërtetë për ata që vuajnë nga alergjitë. Sekreti i saj qëndron në larminë e ushqyesve,  që i vijnë trupit në ndihmë, ndërkohë që gjethet janë fantastike në largimin e inflamacionit. Hithra të çliron nga alergjitë e shkaktuara nga poleni, por ...

nga AgroWeb më 28 qershor 2017

Xhenxhefil dhe Hithra Kundër Anemisë, Lodhjes dhe Plogështisë

Çaji i hithrës ose lëngu i saj është një element i rëndësishëm i një ushqyerjeje që nuk e streson trupin. Hithra është fantastike dhe i jep trupit shëndet. Xhenxhefili nga ana tjetër është i jashtëzakonshëm për tretjen dhe qarkullimin e gjakut. Nëse i kombinon së bashku, atëherë...

nga AgroWeb më 19 korrik 2017

Dafina, Bima e Lavdisë - Si ta Rrisni në Shtëpi

Dafinën e gjejmë të mbjellë në shumë kopshte dhe hapësira të gjelbëra. Nëse dëshironi, mund të merrni një degë të hollë të pemës së dafinës. Këputeni gjithnjë në fillim të pranverës ose gjatë vjeshtës. Dega duhet të ketë një gjatësi prej 8-10 ...

nga AgroWeb më 20 prill 2017

I Bardhi apo Jeshili, cili është Çaji më i mirë?

A e dinit se çaji i bardhë dhe ai jeshil vijnë nga e njëjta bimë që quhet Camellia Sinensis me origjinë nga Azia? Dallimi thelbësor mes të dy çajrave vjen në momentin e mbledhjes. Gjethet e çajit të bardhë mblidhen nga bima kur janë akoma të papjekura mirë. Gonxhet e vogla mblidhen në pranverë dhe...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Boronicat Shqiptare - Mes Vlerave të Frutave dhe Gjetheve Unike

Këto fruta kaq të vogla i bëjnë mrekullisht mirë trupit dhe mendjes sonë. Boronica lufton inflamacionet, ndihmon trurin dhe zemrën, mbron sytë dhe lëkurën. Antioksidantët që gjenden tek boronicat janë aq të forta, sa janë të afta për të neutralizuar radikalet e lira që lidhen me zhvillimin e disa së...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Mustaqet e Misrit Shqiptar - Më të Kërkuarat nga Italia dhe Gjermania

Qytetërime të ndryshme i kanë përdorur mustaqet e misrit që në lashtësi, sepse kanë besuar fort se këto fije të holla, në dukje të rëndomta, kanë aftësi të mëdha shëruese. Edhe Shqipëria ka qenë pjesë e këtyre qytetërimeve me nuhatje të mirë ndaj produkteve të veç...

nga AgroWeb më 22 qershor 2017

Si të Kombinoni Hurmat e Arabisë, Fiqtë e Thatë dhe Ëajin e Malit

Kjo komposto shtëpie sjell një kombinim unik dhe plot gjallëri të hurmave të arabisë, fiqve të thatë, shijes së portokallit dhe kanellës. Siç do ta gjeni në vijimin e leximit të sjellë nga AgroWeb.org, kësaj kompostoje mund t'i përdorni lëngun, por edhe mushtin që mund ta shtoni nga ëmbëlsirat ...

nga AgroWeb më 5 korrik 2017

Vlerat dhe Përdorimet e Panjohura të Gjetheve të Rrushit

Gjethet e rrushit janë pjesë e pamohueshme e gatimeve më të shijshme mesdhetare. Ato janë tepër popullore në Shqipëri sidomos për dashamirësit e japrakut ose dollmasë. Por këto gjethe kanë edhe përdorime të tjera mirëbërëse, të cilat do t'i gjeni në këtë artikull të AgroWeb.org. K&...

nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Luftoni Stresin dhe Pagjumësinë me Lulen e Sahatit

Lulja e sahatit është e njohur për vetitë e saj qetësuese. Kjo lule me emrin botanik Passiflora njihet ndryshe si lulja e pasionit. Në grupin e kësaj luleje, bëjnë pjesë 500 specie të ndryshme të familjes Passiflora. Ekspertët e AgroWeb.org kanë identifikuar pesë vlera kryesore të lules së sahatit për sh&...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Shija Shqiptare - Akullore Unike Me Çaj Mali

Çaji i malit është ndoshta pija më e famshme e nxehtë e Shqipërisë. Ka shumë njerëz që nuk heqin dorë nga çaji i malit edhe në stinën e verës, ndaj AgroWeb.org ju sugjeron ta ktheni këtë pije kombëtare në aromën më të re të akulloreve. Akullorja me çaj mali është ...

nga AgroWeb më 14 qershor 2017

Mënyrat Fantastike të Shijimit të Rozmarinës Shqiptare

Rozmarinën mund ta përdorni si çaj bimor për t’i bërë mirë trurit dhe funksioneve të tij. Rozmarina ka efekt gjallërues dhe stimulues. Ajo është pjesë e familjes botanike ku bën pjesë edhe nenexhiku. Kjo barishte është një burim i mirë fibre, hekuri dhe antioksidantësh. Rozmarina përmban ...

nga AgroWeb më 23 korrik 2017

Lëngu i dëllinjës, kokrrat magjike që pastrojnë organizmin

Dëllinja është një nga pemët me shtat mesatar më të rritura në Evropë dhe veçanërisht në Shqipëri. Varieteti më i përhapur i pemës së dëllinjës është Juniperus communis. Kokrrat e dëllinjës janë ndër më të përdorurat në mjekësinë popullore, ...

nga AgroWeb më 15 gusht 2017

Dorëzonja, Lulja Mike e Organizmit dhe Shëndetit

Çfarë të vjen ndërmend kur dëgjon fjalën “dorëzonja”? Nëse të bën të mendosh një lëng të ëmbël që thithet nga lulja e bukur, atëherë ke shumë të drejtë. Bima e dorëzonjës e ka marrë emrin pikërisht nga nektari i ëmbël, të cilin shqiptarë...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Zhbllokoni Arteriet Me Këto Produkte Natyrale

Në dëshirën tonë për të pastruar organizmin nga toksinat, gjithnjë i drejtohemi lëngjeve të frutave, perimeve dhe pijeve detoksifikuese të cilat bëjnë një punë natyrale dhe të shkëlqyer për mbrojtjen e organizmit. Natyra është treguar bujare, duke na ofruar një sërë ushqimesh që kan&...