500x150-01

MË TË REJAT

Oatzempic: Tërshërë dhe Limon – A Është Vërtetë Pija që Ul Peshën?

Pija e quajtur Oatzempic po bën bujë në rrjetet sociale, veçanërisht në TikTok, ku...

Bamje me Hudhra dhe Vaj Ulliri – Shpejt, Lehtë dhe Shëndetshëm

Dashamirësit e bamjes, një perime tepër e shëndetshme për organizmin, janë gjithnjë në kërkim...

Kura Me 40 Arra të Gjelbra të Pabëra – Për Tiroidet, Gjakun dhe Energjinë

Në treg kanë dalë arrat e gjelbra të pabëra të cilat ofrojnë vlera vërtet...

Qershitë e Zeza të Beratit – Tradita e Vërtetë e Frutave Shqiptare

Sezoni i qershive ka nisur ëmbël këtë vit, ku prodhimi duket si i bekuar...

Si të Ulni Nivelet e Larta të Yndyrnave në Gjak

Trigliceridet janë një tip yndyre që gjendet në gjak. Ato i duhen trupit për...

Luleshtrydhet e Bardha – Çfarë Janë, Nga Vijnë dhe Cilat Janë Karakteristikat e Tyre

Ngjyra dhe shija delikate dhe delikate, janë arsyet për t’i provuar këto lloj luleshtrydhesh....

10 Erëzat Efikase Kundër Mushkonjave

Stina e verës sapo ka nisur. Më në fund! Tani mund t’i gëzohemi plazhit,...

Reçel Shtëpie me Pjeshkë – Ëmbëlsi, Aromë dhe Shije Magjepsëse

Cilësohen si frutat e arta të stinës, plot lëng e shije, të freskëta me...