Pija e Ngrohtë me Luleradhiqe dhe Kanellë për Mëlçinë dhe Stomakun

610 0

Një pije fantastike, e cila përgatitet në pak kohë dhe ju fal ngrohtësi e shumë vlera. Luleradhiqja mendohet se mbështet funksionet e mëlçisë, të sistemit tretës dhe atij urinar. Kanella, krahas përfitimeve i fal kësaj pije një aromë fantastike.

Ndiqni më poshtë recetën nga AgroWeb.org dhe provoni t’a përgatisni vetë këtë pije.

Përgatitja

1lgj lulerradhiqe (ose një bustinë çaj lulerradhiqe)

1/2 lç ekstrakt vanilje

1/8 lç kanellë

240ml ujë ose qumësht

Përgatitja

Vendosni çajin e lulerradhiqes në një enë dhe shtoni ujë ose qumësht. Lëreni të ziejë për 3-5 minuta, më pas kulloni lëngun për të larguar bimën.

Në një mikser, shtoni çajin e zier të nxehtë, ekstraktin e vaniljes dhe kanellën. Përpunojini përbërësit derisa të merrni një masë kremoze.

Shërbejeni të nxehtë në filxhanin tuaj të preferuar! /AgroWeb.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.