nga AgroWeb më 25 November, 2022

Ëmbelsira Juaj e Dimrit – Receta e Pijes Së Ngrohtë Me Shije Karameli

Një pije kremoze, e nxehtë me krem, shurup molle dhe karameli, perfekte në një mbrëmje të freskët vjeshte. E thjeshtë në përgatitje dhe me një shije fantastike. Ndiqni më poshtë mënyrë e përgatitjes dhe provoni ta përgatisni edhe ju vetë në shtëpi. Përbërësit 1 filxhan gjalpë i kripur, i shkrirë 2 gota akullore vanilje 2 […]

nga AgroWeb më 20 December, 2021

Qumështi i Artë i Shëndetit – Pija që Ngroh Zemrën

Këto ditë të ftohta me siguri gjithçka që kërkoni është një pije që t’ju ngrohtë të gjithë organizmin e t’ju bëjë të ndiheni mënjëherë mirë. Një gotë qumësht i ngrohtë është zgjidhja perfekte që largon çdo të ftohtë. Shumë shëndet dhe kënaqësi sapo të provoni gllënkat e para. Në recetën e sotëme AgroWeb.org ju këshillon […]

nga AgroWeb më 15 November, 2021

Si Të Përgatisni Çokollatën E Ngrohtë Vetë Në Shtëpi

Në një natë të ftohtë gjithçka që ju duhet është një filxhan i ngrohtë me çokollatë. Kjo pije njihet që prej lashtësisë dhe konsumohet ende edhe sot për shkak të shijes të mirë që dhuron. Përveç shijes, çokollata e ngrohtë përmban fibra, hekur, antioksidantë dhe mbron shëndetin e zemrës. Kakao që do të përdorim në […]