Në Kuzhinë

Receta e Kekut të Engjejve, I Butë me Shije Delikate

Keku me të bardha vezësh ose i quajtur ndryshe Keku i Ëngjejve hyn tek ëmbëlsirat e buta që përgatiten shumë...

Receta e Veçantë e Byrekut me 3 Lloje të Ndryshme Mielli

Gatime të ndryshme që bëhen me miell të bardhë, veçanërisht byreku, janë nga më të shijshmet dhe me teksturën më...

Supë me Lakër të Bardhë dhe Makarona

Kjo është një pjatë që të kujton atë shije të mrekullueshme të gatimeve të gjyshes dhe që të ngroh shpirtin....

Tërshërë me Mollë dhe Kanellë – Mëngjesi Ideal për Trup të Shëndetshëm

Tërshëra ka qenë gjithmonë një element kryesor për një mëngjes sa më të shëndetshëm në shtëpi. Studimet të cilave AgroWeb.org u...

Gështenja të Pjekura në Kripë – Receta e Përgatitjes në Shtëpi

Si të gatuajmë gështenja në shtëpi? Mund t’i bëni në mikrovalë, në furrë, të ziera ose në tigan, me anë...

Byrek me Mëlçi dhe Oriz – Receta e Duhur Për Stinët e Ftohta

Byreku është një recetë e cila vjen nga tradita dhe mund të marrë forma nga më të ndryshmet. Falë mbushjes...

Tavë me Patate dhe Hudhra të Pjekura në Furrë

Patatet e pjekura në furrë janë garnitura perfekte e shumë gatimeve të mishit dhe jo vetëm. Ato kombinohen shumë mirë...

Si të Përgatisni Shurup Shege në Kushtet e Shtëpisë

Shega është një frut që përputhet shumë mirë me gatime të ndryshme në kuzhinë. Përveç pasurisë së saj të vitaminave,...

5 Mënyra si të Përgatisni Avokadon në Mëngjes

Avokado hyn tek ato ushqime që popullaritetin e ka fituar vetëm votet e fundit. I famshmi tost me avokado është...

Glikoja e Lehtë e Portokallit – Perfekte Për Çdo Rast

*Nga Valbona Furrari Lasku Kjo recetë të cilën ma keni kërkuar shumë prej jush, besoj do jetë dhe e fundit...

Sallatë me Panxhar – E Shpejtë dhe e Shijshme

Panxhari është një nga ushqimet më fitimprurëse për organizmin. Përmban vitaminë B, magnez, hekur, mangan, bakër dhe kalium. Të gjithë...

Jahni me Presh dhe Mish Viçi – Receta Dimërore

Preshi duke qenë se është një perime sezonale, e mira është që ta konsumoni pikërisht tani. I kombinuar me mishin...

Përse Fryhet Brumi i Bukës Kur e Përgatisim me Maja

Një nga përbërësit që është gjithnjë pjesë tek gatimet e brumit duke filluar që nga buka e shtëpisë, deri tek...

Simite të Buta, të Ngrohta me Susam – Një Recetë e Mrekullueshme

Një recetë fantastike që do t’ju bëjë tërësisht për vete për shijen e mrekullueshme që ka. Të buta plot shije...

Reçel me Feta të Plota Ftoi – Si ta Përgatisni Vetë në Shtëpi

Reçeli me ftonj është një ëmbëlsirë fantastike për të kënaqur shijen, për të ëmbëlsuar shpirtin e më të dashurit e...

Vetë në Shtëpi – Mënyra Perfekte e Përgatitjes së Kremit Beshamel

Kremi i qumështit, i njohur ndryshe si salca e beshamelit është një ndër produktet që amvisat e përdorin shpesh herë...

Bukë e Ngrohtë Misri me Djathë nga Sofra Shqiptare

Shumë e dashur në tryezat tona, si një ndër gatimet më të vjetra, tradicionale shqiptare, buka e misrit mbetet mes...

Mënyra më e Keqe e Gatimit të Filetos së Pulës

Fileto e pulës është padyshim një ndër ushqimet që mund të përdorni më shpesh në kuzhinë. Kjo për shkak se...

Petulla me Brokoli – Receta e Veçantë Plot Shije

Brokolit nuk mbajnë vendin e parë si perimja më e preferuar nga fëmijë e të rritur, por janë në fillim...

Si të Përgatisni Kadaifin e Shpejtë me Sherbet dhe Arra

Kadaifi është një ëmbëlsirë që shqiptarët e konsumojnë shumë për festa dhe jo vetëm. Kjo ëmbëlsirë me origjinë turke është...

Salca më natyrale e domates bëhet në shtëpi

Salca e domates e bërë në kushtet e shtëpisë është krejt ndryshe, madje më e shijshme dhe më me shumë...