7 Kombinime Të Padëgjuara Ushqimesh Që Do T’ju Habisin Pa Masë

2.2k 0

Sigurisht që ekzistojnë kombinime nga më të ndryshmet, siç është ai i shalqiut me djathë, që ju fal një shije fantastike gjatë ditëve të nxehta të verës.

Por ka gjithashtu edhe disa kombinime ushqimesh pak më të çuditshme dhe jo shumë tradicionale. Të gjitha funksionojnë, për sa kohë që ju jeni të gatshëm të provoni diçka të re.

Në këtë artikull, AgroWeb.org ju njeh me shtatë prej tyre, për të cilat mund të mos keni dëgjuar kurrë më parë!

Akullore dhe patate të skuqura

Ky kombinim i të kripurës dhe të ëmblës është përveç shijeve, përzien edhe nxehtësinë e patateve të skuqura me ftohtësinë e akullores. Nuk ka asnjë mënyrë për të treguar se cili qe ai shpirt i guximshëm e provoi fillimisht këtë kombinim. Por mund të themi se ja vlen që t’i jepni një mundësi këtij kombinimi.

Çokollatë dhe Avokado

Struktura kremoze e avokados i përshtatet natyrshëm recetave me shije çokollate, nga të cilat ka shumë për të zgjedhur dhe për të shijuar.

Proshutë dhe Pjepër

Kombinimi i shijeve të kripura dhe të ëmbla mund të jetë po aq i thjeshtë sa të shijoni pak mish me fruta të freskëta. Ky kombinim klasik italian është i përsosur për një rmeze të lehtë në një ditë të nxehtë vere.

Boronica dhe Biftek

Nëse do të kërkoni në internet do të gjeni shumë receta për salcat me bazë boronicë në mënyrë që ta shoqëroni me biftekun tuaj. Fruti është i ëmbël, por jo shumë i ëmbël dhe nuk do ta mposhtë shijen e mishit.

Shalqi dhe Kripë

Ashtu si me shumë nga kombinimet e tjera të shijshme dhe të ëmbla në këtë listë, një majë luge kripë do të përmirësojë shijen e shalqinit.

Kastraveca turshi dhe Akullore

Me sa duket, kjo është një dëshirë e shprehur më tepër nga gratë shtatzëna. Sigurisht, nuk keni pse të jeni shtatzënë nëse dëshironi të provoni këtë kombinim kaqa të çuditshëm.

Luleshtrydhe me Borzilok

Ky kombinim është një nga më të shjshmet. Recetat janë të shumta dhe rrjedhimisht edhe zgjedhjet tuaja. /AgroWeb.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.