Receta të shpejta

Petulla të Kripura me Fare pak Përbërës – Provojini që Tani

Petullat janë fillimi i mirë i çdo mëngjesi apo përfundimi plot shije i çdo dite. Pra mund t’i përgatisni e...

Vezë Sy Me Perime – Shije Dhe Vlera Në Tryezën Tuaj

Kjo është një pjatë fantastike për t’u shërbyer për një mëngjes të shëndetshëm në ditët kur keni kohë të mjaftueshme....

Makarona me Borzilok – Receta e Thjeshtë Për Një Shije Fantastike

Është e vërtetë që kjo pjatë përgatitet me një thjeshtësi të madhe, por shija dhe aroma e saj është e...

Hasude me Lëng Portokalli – Shija më e Mirë e Traditës në 15 Minuta

Shija e butë dhe e veçantë e hasudes vështirë se harrohet. Është një ndër ëmbëlsirat më të famshme të traditës...

Sardele të Shpejta në Tenxhere me Presion

Sardelet janë padyshim fantastike në vlera ushqyese ndërsa të mrekullojnë me shijen e tyre kur janë të gatuara. Të freskëta...

Speca me Gjizë të Pjekura në Furrë – Receta e Shpejtë dhe Plot Shije

Të skuqur apo të pjekur specat janë një nga perimet që i dhurojnë më shumë shije pjatave. Gatimet më të...

Sekretet e Përgatitjes së Kafesë Turke me Shijen Perfekte

Kafeja turke është e famshme në të gjithë botën jo vetëm për shijen dhe stilin e veçantë të përgatitjes por edhe...

Dallimi Midis Pastës dhe Puresë së Domates – Si t’i Përgatisni

Dallimi kryesor midis puresë dhe pastës së domates është tekstura e tyre. Pureja e domateve është një pure e trashë...

Si të Përmirësoni Shijen e Mishit me Sodën e Bukës

Gatimi i duhur dhe i shijshëm i mishit është një sfidë për amvisat shqiptare, të cilat për hir të të...

Salca e Ullirit me Shije Plot Aromë – Si ta Përgatisni në Shtëpi

Ulliri është padyshim një nga dhuratat më të çmuara të natyrës dhe Shqipëria është me fat për cilësinë e ullinjve....

Zëvendësuesit Më Të Mirë Të Pluhurit Pjekës

Pluhuri pjekës është një element thelbësor i shumë recetave të gatimit. Ai shërben për t’i dhënë volum brumit të ëmbëlsirave...

Si të Pastroni Peshkun e Freskët në Disa Hapa të Thjeshtë

Peshku është një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të servirni të tavolinat tuaja. Shumë i rekomanduar nga mjekë...

Tri Receta me Mish Pule për Rënien nga Pesha

Mishi i pulës është një nga ushqimet më të mira për shëndetin sepse është i pasur në proteinë. Ai rekomandohet...

Mënyra Perfekte e Pjekjes së Peshkut në Furrë – Gati në 30 Minuta

Konsiderohet si një nga pjatat më të shijshme dhe të shëndetshme për t’u konsumuar. Po flasim për peshkun, të cilin...

Mënyra e Thjeshtë e Ngrirjes së Lakrës për ta Ruajtur Gjatë Gjithë Vitit

Lakra është një nga heronjtë e panjohur të kopshtit të perimeve. Lakra ka nivele të larta të Vitaminave C dhe...

Gjalpi i Shkrirë – Si ta Përdorni në Gatimet Tuaja

Amvisat dalëngadalë po përshtaten me mënyrat e shëndetshme të gatimit duke zëvendësuar yndyrnat me një alternativë më të shëndetshme siç...

Palaçinka të Fryra me Vezë të Rrahura – Si t’i Përgatisni?

Quhen petullat të fryra, palaçinka sufle ose japoneze dhe kanë një shije të mrekullueshme. Vendi i tyre i origjinës është...

Qofte me Oriz – Receta e Thjeshtë e Përgatitjes në Shtëpi

Në mesin e shumë recetave të tilla AgroWeb.org sjell sot për ju një recetë të qofteve me oriz e cila...

Si të Ruani Vlerat Ushqyese të Perimeve – Mënyrat më të Mira të Gatimit

Perimet e gatuara zakonisht janë më të shijshme sesa të gjalla, por gatimi mund të ndryshojë profilet ushqyese. Zgjedhja e...

Si të Përgatisni Xhenxhefilin Pluhur në Shtëpi

Xhenxhefili po transformohet në një pjesë të rëndësishme të ushqyerjes së përditshme edhe në Shqipëri. Përdorimi më i zakontë i...

Receta e Lehtë e Kulaçit me Kos në 20 Minuta

Po kërkoni për një recetë të shpejtë dhe të shijshme buke që nuk kërkon orë të tëra përgatitje ose një...