Receta të shpejta

Receta me e Shpejtë – Brokoli me Hudhër dhe Limon

Brokoli është një nga ushqimet më të shëndetshme për organizmin dhe mirëqenien e njeriut. Ai është i pasur në vitamina,...

Bukë e Thekur me Gjalpë dhe Hudhra – Shëndet dhe Shije Fantastike

Buka e thekur me erëza të ndryshme i jep gjallëri një vakti ushqimor. Ajo mund të kombinohet lehtë me një...

Gjalpi me vaji ulliri – Receta e re që duhet të provoni

Falë studimeve të kryera nga Universiteti i Kalabrisë në Itali, AgroWeb.org ju njeh në këtë artikull me një teknikë të...

Salcë Kosi me Arra dhe Mish Pule – Si të Përgatisni Recetën me Shije të Lehtë

Kjo është një sallatë e veçantë, me një shije perfekte të kombinuar nga salca e kosit, majoneza, mishi i pulës...

Mënyrat si të Ruani Butësinë dhe Freskinë e Bukës

Çdo produkt tjetër mund të mungojë në kuzhinë por buka nuk mungon asnjëherë. E blerë në dyqan apo e përgatitur...

Patate të Buta me Qepë në Tigan – Receta e Lehtë me Shije të Mrekullueshme

Një ndër perimet më të njohura dhe të përdorura në kuzhinën shqiptare pa dyshim që është patatja. Kombinimet e recetat...

Ëmbëlsira të vogla me mjaltë – Perfekte për darkë

Një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kërkojnë të përgatisni këto festa një ëmbëlsirë të shëndetshme dhe të pasur me...

Pastiço me Brokoli dhe Djathë Kaçkavall – Shije në Tryezën Tuaj

Makaronat janë gjithmonë një zgjidhje e shpejtë, dhe mënyrat e përgatitjes së tyre janë të pafundme. Ato mund të përgatiten...

Receta Fantastike e Biskotave të Buta me Portokalle

Me portokallet, frutat me aromën me të mirë këtë sezon, mund të përgatisësh ëmbëlsira nga më të ndryshmet. Por sigurisht...

Pite të Sheshta Tigani – Gati në 30 Minuta

Pitet janë ushqimi i mirë i çdo vakti. Ato mund t’i konsumoni shumë mirë në mëngjes, mund t’i shoqëroni me...

Bukë të Vogla me Marmalatë – Shija më e Ngrohtë e Tryezës

Sa herë që t’ju duhet një gatim shoqërues për mëngjeset apo pasditet tuaja, kujtoni këtë recetë. Bukët e vogla me...

Biskota pa Vezë – Krokante, të Shijshme dhe të Shpejta

Biskotat janë shoqërueset më të mira të vakteve të vogla si mëngjesi apo darka para se të shkoni për të...

Receta e thjeshë dhe e shijshme e antipastave me salmon

Antipastat me salmon janë të shijshme dhe përgatiten në vetëm pak minuta. Një meze e përsosur për t’u shërbyer edhe...

Sallata Ideale për Festa – Panxhar, Kos Dele, Arra dhe Hudhër

Nëse një rëcetë përfshin përdorimin e panxharit, shija dhe ngjyra e tij unike është e paevitueshme… kjo e bën atë...

8 Gabimet që Bëni Kur Përgatisni Purenë e Patateve

Shijen e puresë të gjithë e kanë shumë familjare, pasi është një ndër ato gatime që kombinohet me çdo gjë....

Si të Hiqni Djegësinë e Qepës me Tri Metoda Natyrale

Të gjithëve na ka ndodhur që kemi para një sallatë perfekte me të gjithë përbërësit tuaj të preferuar. Por shpesh...

Role me gjeldeti e mbushur me spinaq – Receta e Lehtë e Festave

Kjo është receta për një pjatë të dytë e të shijshme, perfekte për festat e fundvitit. Plot shije dhe vlera...

Si të Përgatisni Gështenja në Mikrovalë

Gështenjat janë ndër më të mirat e sezonit. Të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, veçanërisht...

A Duhet Larë Gjeli i Detit Para Gatimit? – Këshillat për Mënyrën e Përgatitjes

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve CDC, kanë nxjerrë disa këshilla për mënyrën më të sigurt e përgatitjes së...

Sardele të Pjekura me Hudhër dhe Dafinë – Shija që nuk Duhet të Humbisni

Krenaria e detit Shqiptar dhe jo vetëm. Sardelet janë ndër peshqit më të vegjël, por që mbajnë brenda tyre shije...

Mënyra më e Shpejtë e Përgatitjes së Domateve Turshi

Domatet turshi janë pjesë e çmuar e kuzhinës tradicionale të Shqipërisë. Përgatitja e tyre kërkon kohë, zemër dhe përkushtim nga...