I nxehti përvëlues! Sot dita me temperaturat më të larta, 44°C në zonat pranë bregdetit

1.1k 0

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4-5 balle ne det te hapur.

TIRANË– Moti do të ketë diell dhe vranësira te pakta në relievet malore. Temperaturat minimale do te luhaten 18-27 grade , temperaturat maksimale parashikohen me rritje te lehta 37 -39°C ne veri , 39-44°C ne zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4-5 balle ne det te hapur.

Burimi: Dosja.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.